O nama

Naša tvrtka prisutna je na Hrvatskom tržištu od 2002. godine i djeluje na različitim poljima sanitarne zaštite. Poslujemo na području Republike Hrvatske. Tvrtka pruža kompletne stručne usluge sanitarne zaštite, počevši od izrade obvezatnog Plana provođenja DDD mjera, provedbe, edukacije zaposlenih i monitoringa, odnosno u potpunosti provodi obvezatne DDD mjere sukladno Pravilnikom o načinu provedbe obvezatne dezinfekcije, dezinsekcije i deratizacije (NN RH br. 35/07, 76/12) za što posjeduje rješenje Ministarstva zdravstva i rješenje Ministarstva poljoprivrede – Uprava Veterinarstva.

Kontaktirajte nas

Gornji Rožat 82, 20236 Mokošica

+385 91 431 0363

info@krmek.hr

Dezinfekcija cjevovoda

Dezinfekcija cjevovoda je postupak obrade vode dezinfekcijskim sredstvom s ciljem uklanjanja patogenih i drugih mikroorganizama i postizanja zdravstvene ispravnosti vode za ljudsku potrošnju. To je zadnji postupak sa svrhom eliminacije tj. Smanjivanja broja mikroorganizama u vodi. Dezinfekcija cjevovoda se većinom se vrši klorom, klor dioksidom ili ozonom.


Nakon izgradnje cjevovoda i priključaka ili zamjene dijela ili cjelokupnog cjevovoda potrebno je provesti dezinfekciju ispiranjem i/ili dezinfekcijskim sredstvom. Dezinfekcija se provodi nakon provedene tlačne probe.


U svrhu dezinfekcije potrebno je koristiti isključivo pitku vodu. Također je potrebno poduzeti odgovarajuće mjere za pripravu i odvođenje vode korištene za ispiranje i dezinfekciju uz posebnu brigu o zaštiti okoliša.

Dezinfekciju provodi ovlaštena pravna osoba po posebnom propisu uz stalnu kontrolu i primjenu zaštitne opreme.
Kod dezinfekcije cjevovoda treba uzeti u obzir da ista voda u različitim prilikama ili različitim godišnjim dobima ne troši istu količinu klornog preparata. Ukoliko se u vodi pojavi višak klora nakon obavljene dezinfekcije i uspostavljene ravnoteže, to znači da je dezinfekcija cjevovoda uspješna. Taj višak se zove slobodni rezidualni klor (SRK). Njegova koncentracija u vodi za ljudsku potrošnju treba biti do 0,5 mg/l.

Dezinfekcija vode za piće može se obavljati na dva načina: redovno kloriranje i hiperkloriranje. Kod hiperkloriranja se koristi deset puta veća količina dezinfekcijskog sredstva i da se voda može koristiti nakon obaveznog uklanjanja viška klora nakon proteka 24 sata. Kod redovitog kloriranja voda za piće se može koristiti nakon 30 minuta bez uklanjanja viška klora.

Zdravstvenu ispravnost vode za ljudsku potrošnju nakon provedene dezinfekcije utvrđuje službeni laboratorij u skladu sa Zakonom o vodi za ljudsku potrošnju.

Postupak Provođenja Dezinfekcije

Kontaktirajte nas

Izvid objekta i okoliša

detaljan pregled objekta i okoliša, razgovor sa strankom.

01
Kontaktirajte nas

Planiranje akcije i procjena troškova

izrada detaljnog plana, procjena utroška materijala i broja radnih sati, ponuda.

02
Kontaktirajte nas

Provođenje dezinfekcije

izlaganje i obilježavanje meka prema točno utvrđenom planu.

03
Kontaktirajte nas

Kontrola

periodična provjera, nadopuna ili zamjena meke, razgovor sa strankom.

04
Imate problem?

Zatražite hitan poziv ili termin.